piątek, 21 czerwca 2013

Tomograf

Słuzba zdrowia czasami potrafi zaskoczyć pozytywnie. Miesiąc temu byłam u neurologa ze względu na moje bardzo częste bóle głowy. Po badaniu i wywiadzie pani doktor stwierdziła, że wszystko wskazuje na to, że mam napięciowe bóle głowy. Poza tym nie podobała jej się moja szyja (zresztą nie tylko jej, bo mojemu rodzinnemu również wiec wystawił mi skierowanie do endokrynologa) w związku z powyższym dostałam skierowanie na tomograf komputerowy i zrobienie wyników na tarczycę.
Tomograf miałam umówiony na dziś na 9:45, ale ubzdurało mi się, że mam na 9:00 i tak się stawiłam.
Dopiero w szpitalu zorintowałam się, że jestem za wcześnie. Stałam i dumałam co ze soba zrobić, bo do domu wracać mi się nie chciało.
Zostałam zauważona przez lekarza.
Uśmiechnał się jak usłyszał, że jestem za wcześnie, wział skierowanie i kazał poczekać. Czekałam może z 10 minut i zostałam poproszona na  badanie.
Trwało ono kilka minut i wystarczyło, żebym zaczeła odlatywać, jeszcze z minutę, dwie i jak nic rozległoby sie moje chrapanie.
Mało tego, wynik do odebrania mam już w poniedziałek.
Tempo zaskakujące, nieprawdaż?

Jedyny minus dzisiejszego dnia to ból głowy, cholerny ból głowy. Na tomograf należy stawić się na czczo, ja zawsze jem śniadania, więc już w szpitalu czułam, że z głodu zaczyna boleć mnie głowa. Po wszystkim zjadłam i wzięłam tabletkę jeszcze w szpitalu, ale już było za późno.
Dogorywam, a upał wcale mi nie pomaga ( i hałas z ulicy również).

A wyniki tarczycy w normie, więc nie wiem rejestrowac się czy nie do endokrynologa? Może jedynie zrobiłby mi USG szyi, której wszyscy się czepiają.10 komentarzy:

 1. A jakie badania na tarczycę robiłaś? Te podstawowe TSH nie przy wszystkich chorobach tarczycy wychodzi źle. Ja bym jednak do endokrynologa się wybrała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam podobnie, gdy byłam w Centrum Onkologicznym po papiery z rezonansu. Nie wiedziałam, że wyniki odbiera się o godzinie 11.00 (a i tak trzeba kolejkę zająć, bo lekarz w gabinecie omawia, co i jak). Ja byłam chwilę po 08.00, bo przyjechałam z daleka. Zostałam obsłużona jakieś dwie godziny przed czasem :) Milusio :)

  OdpowiedzUsuń
 3. takie rzeczy chcę słyszeć, a nie ciągłe kolejki, wredni lekarze i odległe terminy badań i operacji... niestety taka jest właśnie służba zdrowia w Polsce :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, że wyjątki tylko potwierdzaja regułę. cieszę się jednak, że udało mi się na wyjątek trafić.

   Usuń
 4. Pierwszy raz widzę, że ktoś chwali państwową służbę zdrowia:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hihi...prawda? Sama byłam zddziwiona.

   Usuń
 5. To jednak czasami z naszą służbą zdrowia wcale nie jest tak źle:)
  Dobrze, że wyniki dobre - tylko od czego te bóle głowy?

  OdpowiedzUsuń
 6. jak najwięcej tego typu sytuacji Ci życzę :)

  OdpowiedzUsuń

Zawsze chętnie przeczytamy co mają do napisania inne mamy :) Zapraszamy do komentowania